QAANNAT KATTUFFIAT
GRØNLANDS KAJAK FORBUND, GREENLAND KAYAK ASSOCIATION

P.O. Box 1004, 3900 Nuuk, Grønland / Greenland

 

 

   

 

 

 

UKIOQ 2007 – ILULISSAT

QAANNAMIK UNAMMERSUARNEQ

 

 

GRØNLANDS MESTERSKABER I KAJAKRONING 

              I  ILULISSAT, GRØNLAND, I ÅR 2007

 

 

THE NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP

IN ILULISSAT, GREENLAND, IN YEAR 2007


 

                                            

 

Aaqqissuisut / arrangør / arranged by:

   PEQATIGIIFFIK QAJAQ  ILULISSAT

       FORENINGEN KAJAK ILULISSAT  -  ILULISSAT  KAYAK CLUB

      P.O. BOX 462, 3952 ILULISSAT, GRØNLAND / GREENLAND

 

                                                                                                          

     

UKIOQ 2007-MI ILULISSANI

 QAANNAMIK UNAMMERSUARNISSAMUT

PILERSAARUT

 

 

Sapaat  8. juli:

Nal.    ?       Ilulissat avannaamiut tikinnerat

Nal. 13.00    Kujataamiut  Sarpik Ittuk –mik tikinnerat

Nal. 16.30    Katersuunneq.

  -  . 16.45    Katinngasisaarluni oqaluffiup tungaannut ingerlaarneq ( Najugassaqarfimmiit )

  -    17.00     Naalagiaqatigiinneq ( Zion -ip  oqaluffiani )

  -    17.45     Naasortaliineq  ( Oqaluffiup silataani,   ( erinarsoqatigiit. Ilagalugit ? )  )

  -    18.15    Ilisariqatigiinneq, paasissutissiineq. ( unammersuarnerit ingerlaneranni normus-

                    sanik agguaaneq ).

 

 

Ataasinngorneq  9. juli:

Nal. 07.00    Ullaakkorsiorneq. ( ullut tamaasa )

Nal. 09.30   Ammaaneq (pisortatigoortumik)

  -    10.00    Naatsumut parrunneq, meeqqat,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( niviarsiaq. Nukap. )

  -    11.00     Naatsumut parrunneq, Angutit, arnat  inuusuttut 15-17,18-19,

Nal. 12.00    Nerineq ( ullut tamaasa nerineq piffissami taaneqartumi atuutissaaq )

  -    13.00     Naatsumut parrunneq, Arnat, angutit 20-34, 35-49, 50-59, 60 qummut ukiullit

Nal. 15.30   Saaqqusersornerit,       meeqqat,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( niviarsiaq. Nukap. )

  -    16.30                  -                ,       Angutit, arnat inuusuttut 15-17,18-19,   

  -    17.30                  -                ,       Arnat, angutit 20-34, 35-49, 50-59, 60 qummut ukiullit

  -    18.00    Unnukkorsiorneq ( ullut tamaasa nerineq piffissami taaneqartumi atuutissaaq ) 

Nal. 20.00   Akissarsisitsinerit

 

 

Marlunngorneq  10. juli:

Nal. 07.30    Ullaakkorsiorneq.

  -    09.30     Ataasiakkaarluni kinngusaqattaarneq, meeqqat,( niviarsiaq. Nukap.)

  -    10.00               -                              -                    ,  Angutit, arnat inuusuttut inuu.15-17,18-19,   

  -    13.00     Ataasiakkaarluni kinngusaqattaarneq, Arnat, angutit 20-34, 35-49, 50-59, 60 qummut

                                                                                                        ukiullit

Nal. 15.00    Allunaariaqattaarnerit, meeqqat,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( niviarsiaq. Nukap. )

  -    17.00     Akissarsisitsinerit

 ( Nal. 20.00  Akissarsisitsinerit )

 

                                               

Pingasunngorneq 11. juli:

Nal. 07.30    Ullaakkorsiorneq.

Nal. 10.00    Takisuumut parrunneq, meeqqat,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( niviarsiaq. Nukap. )

  -    13.00                  -               -          , arnat inuusuttut inersimasullu 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 -

                                                              qummut ukiullit

  -    15.00                  -               -          , angutit inuusuttut inersimasullu 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59,

                                                                           60 qummut ukiullit.

 ( Nal. 20.00  Akissarsisitsinerit ) 

 

 

Sisamanngorneq 12. juli:

Nal. 07.30    Ullaakkorsiorneq.

  -    10.00    Iligiikkaarluni kinngusaqattaarneq, meeqqat ( niviarsiaq. Nukap. )

  -    11.00               -                        -         ,             angutit arnallu 15 – qummut ukiullit

Nal. 15.00   Allunaariaqattaarnerit,      arnat inuusuttut inersimasullu 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 -

                                                               qummut ukiullit

  -    15.00                 -                     ,       angutit inuusuttut inersimasullu 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59,

                                                                             60 qummut ukiullit.

( Nal. 20.00   Akissarsisitsinerit )

 

 

Tallimanngorneq 13. juli:

Nal. 07.30    Ullaakkorsiorneq.

  -    10.00    Maqittalugu parrunneq, meeqqat 13-14 ( niviarsiaq. Nukap. )

  -    11.00             -                  -         , arnat inuusuttut inersimasullu 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 -

                                                             qummut ukiullit

  -    13.00             -                  -         , angutit inuusuttut inersimasullu 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59,

                                                                          60 qummut ukiullit.

Nal. 17.00    Akissarsisitsinerit

 

 

Arfininngorneq  14. juli:

Nal. 07.30    Ullaakkorsiorneq.

  -    10.00    Iligiikkaarluni parrunneq, meeqqat, 4 – 14 ukiullit ( niviarsiaq.)

  -    11.00                 -                  -        , meeqqat, 4 – 14 ukiullit ( nukappiaqqat.)

Nal. 13.00    Iligiikkaarluni parrunneq, arnat    15 – qummut ukiullit

  -    11.00                 -                  -         , angutit 15 – qummut ukiullit

Nal. 17.00      Akissarsisitsinerit

Nal. 19.00      Naggataarnersiorneq,

  -       ?         Timersullammannik toqqaaneq

 

 

Pilersaarutit allanguuteqarsinnaanerat ilimagineqarsinnaavoq.  

 

 

 

 

 

 

PROGRAM FOR

GRØNLANDSMESTERSKAB I KAJAKRONING I
ÅR 2007  I ILULISSAT

 

 

Søndag  8. juli:

Kl.       ?       Deltagerne fra Nordgrønland ankommer til Sisimiut

Kl.   13.00    Deltagerne fra Sydgrønland ankommer til Ilulissat

Kl.   16.30    Samling.

  -  . 16.45    Fællesgang mod kirken med faner

  -    17.00     Gudstjeneste ( Zion kirke )

  -    17.45     Nedlæggelse af krans ( ved Zion kirke )

  -    18.15    Samling, information ( Uddeling af numre til mesterskaberne )

 

 

Mandag  09. juli:

Kl.   07.00    Morgenmad. ( I alle dage samme tidspunkt )

Kl.   09.30   Åbningsceremoni

  -    10.00    Kort distance kaproning,børn,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( piger &. drenge )

  -    11.00         -          -                -        , herrer, damer ungdom.15-17,18-19,

Kl.   12.00    Spisning ( I alle dage samme tidspunkt )

  -    13.00     Kort distance kaproning, damer, herrer 20-34, 35-49, 50-59, 60 - opefter

Kl.   15.30   Konkurrencer med fangstredskaber, børn,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( piger &.drenge )

  -    16.30              -                -                -               , herrer, damer ungdom.15-17,18-19,

  -    17.30              -                -                -               , damer, herrer 20-34, 35-49, 50-59, 60 - opefter    

  -    18.00    Aftensmad ( I alle dage samme tidspunkt )

Kl.   20.00   Præmieoverrækkelse

 

 

Tirsdag 10. juli:

Kl.   09.30    Individuelle vendinger,  børn  ( piger &. drenge )

  -    10.00            -                 -         ,  herrer, damer ungdom.15-17,18-19, 

  -    13.00              -                 -         damer, herrer 20-34, 35-49, 50-59, 60 - opefter

                                                                                                        ukiullit

Kl.   15.00    Tov konnkurrencer, børn,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( piger &. grenge )

  -    17.00     Præmieoverrækkelse

 

( Kl. 20.00   Akissarsisitsinerit )

 

 

Onsdag  11. juli:

Kl.   10.00    Lang distance kaproning, børn,4-6,7-9,10-12, 13-14 ( piger &. drenge )

  -    13.00          -          -                -         ,  ungdom & damer 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 -

                                                              

  -    15.00          -          -                -        ,ungdom & herrer 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59, 60-opefter                          

 

  -    17.00     Præmieoverrækkelse

 

( Kl. 20.00    Akissarsisitsinerit ) 

 

 

Torsdag  12. juli:

Kl.   10.00   Hold vendinger, børn  ( piger &. drenge )

  -    11.00       -          -          , damer & herrer  15 – opefter

Kl.   15.00   Tov konnkurrencer, ungdom & damer 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 - opefter

  -    15.00      -          -                  ,ungdom & herrer 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59, 60 - opefter

  -    17.00    Præmieoverrækkelse                                                                           

 

( Nal. 20.00   Akissarsisitsinerit )

 

 

Fredag  13. juli:

Kl.   10.00    Kaproning med overbæring, børn 13 – 14 ( piger &.drenge )

  -    11.00            -             -           -            , ungdom & damer 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 - opefter

  -    13.00            -             -           -        , ungdom & herrer 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59, 60 - opefter

  -    17.00    Præmieoverrækkelse

 

 

Lørdag  14. juli:

Kl.   10.00    Hold kaproning, børn 4 -14 ( piger &.drenge )

  -    11.00       -            -         , damer 15 - opefter

Kl.   13.00    Hold kaproning, herrer 15 - opefter

  -    17.00     Præmieoverrækkelse

Kl.  19.00     Afslutningfest

                     Fællesspisning, kåring af årets qajaqkvinde / mand

 

  -       ?         Timersullammannik toqqaaneq

 

 

Søndag  15. juli:

Kl.  11.00     Roning udenfor mesterskaberne

Kl.  17.00     Sydfra kommende deltagere rejser fra Ilulissat med Sarfaq Ittuk

 -        ?        Nordfra kommende deltagere rejser fra Ilulissat

 

 

 

Der forbeholdes  til ændring af programmet.   

 

 

 

 

QU – 2007 SCHEDULE

THE NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP

 IN ILULISSAT, GREENLAND, IN YEAR 2007

 

 

Sunday   08. july:

Cl.      ?        Participants from North arrives to Ilulissat ?

Cl.  13.00     Participants from South arrives to Ilulissat (by coastal boat)

Cl.   16.30    Assembly,

  -  . 16.45    Procession to the church, accompanied by supporters (Ilulissat assembly-building)

  -    17.00     Church service ( Ziont Church)

-          17.45    Placing of wreaths (beside Zion Church)

-          18.15    Assembly, information

 

Monday  09. july:

Cl.   07.00    Breakfast. ( will start at the same time every morning )

Cl.   09.30   Formal opening

  -    10.00    Short distance race, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

  -    11.00         -          -              -   , youths ( boys .girls), 15-17,18-19,

Cl.   12.00    Reunion / refreshments (lunch on the following days will start at the same time)

  -    13.00     Short distance race, women, men  20-34, 35-49, 50-59, 60 - & up

Cl.   15.30     Competition with hunting tools, children, 4-6,7-9,10-12, 13-14 ( girls &.boys )

  -    16.30              -              -          -            -   , youths  boys, girls.15-17,18-19,

  -    17.30              -              -          -            -   , women, men 20-34, 35-49, 50-59, 60 - & up    

-          18.00    Supper (supper on the following days will start at the same time)

Cl.   20.00   Prize presentation

 

Tuesday  10. july:                   

Cl.   09.30    Individual rolling,  children ( girls &. boys )

  -    10.00            -            -      ,  youths ( boys, girls ).15-17,18-19, 

  -    13.00              -           -       women, men  20-34, 35-49, 50-59, 60 - & up

Cl.   15.00    Rope events, 4-6,7-9,10-12, 13-14 ( girls &.boys )

  -    17.00     Prize presentation

 

 Wednesday  11. july:

Cl.   10.00    Long distance race, children, 4-6,7-9,10-12, 13-14 ( girls &.boys )

  -    13.00          -          -            -   ,  youths girls & women 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 & up

  -    15.00          -          -            -   , youths boys & men 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59, 60 & up                          

 Cl.  17.00      Prize presentation

 

Thursday   12. july:

Cl.   10.00   Relay rolling, children  ( girls &. boys )

  -    11.00       -          -     , women & men  15  & up

Cl.   15.00   Rope events, youths girls & women 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 & up

  -    15.00      -          -      , youths boys & men 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

  -    17.00     Prize presentation                                                                        

  

Friday   13. july:

Cl.   10.00    Race with portage, children 13 – 14  ( girls &. boys )

  -    11.00        -       -          -       , youths girls & women 15-17,18-19, 20-34, 35-49, 50 & up

  -    13.00        -       -          -       , youths boys & men 15-17,18-19,20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

  -    17.00     Prize presentation

 

Saturday  14. july:

Cl.   10.00    Relay race, children 13 – 14  ( girls &. boys )

  -    11.00       -         -    , women 15  & up

Cl.   13.00    Relay race, men 15  & up

  -    17.00     Prize presentation

Cl.  19.00     Closing celebration

                       Banquet, selection of the kayak woman / man of the year, etc.                      

 

Sunday   15. july:

Cl.  11.00     "Marathon" Long distance race , (outside the competition)

                    Selection of the bestbuilding kayak , dance  etc.

Cl.  17.00    Departure from  Ilulissat of participants from South Greenland

Cl.     ?        Departure from  Ilulissat of participants from North Greenland

 

 

The Above is the Final Program, but the Arrangers Reserve All Rights to Make Changes Without Prior Notice.