QAANNAT KATTUFFIAT
GRØNLANDS KAJAK FORBUND, GREENLAND KAYAK ASSOCIATION

P.O. Box 1004, 3900 Nuuk, Grønland / Greenland

 

 

UKIOQ 2006 – SISIMIUNI
QAANNAMIK UNAMMERSUARNEQ

GRØNLANDS MESTERSKABER
I KAJAKRONING 
I SISIMIUT, GRØNLAND, I ÅR 2006

THE NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP
IN SISIMIUT, GREENLAND , IN YEAR 2006

 

Aaqqissuisut / arrangør / arranged by:

PEQATIGIIFFIK QAJAQ  SISIMIUT

FORENINGEN  KAJAK  SISIMIUT   - 
SISIMIUT  KAYAK  CLUB

P.O. BOX 345, 3911 SISIMIUT, GRØNLAND / GREENLAND

 

UKIOQ 2006-MI SISIMIUNI

QAANNAMIK UNAMMERSUARNISSAMUT

PILERSAARUTIT

                                                     

Arfininngorneq  08. juli:

Nal. 18.30    Kujataamiut  Sarfaq Ittuk –mik Sisimiunut tikinnerat

Sapaat  09. juli:

Ataasinngorneq  10. juli:

Nal.   9.00    Avannaamiut Sarfaq Ittuk –mik Sisimiunut tikinnerat

  -  . 11.00    Katinngasisaarluni oqaluffiup tungaannut ingerlaarneq ( Sisimiut katersortarfianiit )

  -    11.15     Naalagiaqatigiinneq (Sisimiut  Oqaluffiani)

  -    12.00     Naasortaliineq  ( Oqaluffiup silataani )

  -    12.30     Ilisareqatigiinneq, paasissutissiineq, ( unammersuarnerit ingerlaneranni normussanik

                         agguaaneq )

Nal. 14.45    Ammaaneq (pisortatigoortumik) akiani

  -    15.00     Naatsumut parrunneq, Angutit 20-34

  -    15.45     Naatsumut parrunneq, Angutit inuu.15-17,18-19, -utoqq.35-49, 50-59, 60 -qummut

  -    16.30      Naatsumut parrunneq, Arnat, 20-34

  -    17.15             -                    -             arnat inuusuttut. 15-17,18-19, utoqq. 35-49, 50-qummut

  -    18.00 - 19.00 - Nerineq

  -    20.00      Naatsumut parrunneq, meeqqat,4-6,7-9,10-12, 13-14 (niviarsiaq. Nukap.)

                         ( Paaraarsummi ).

Marlunngorneq  11. juli:

Nal. 09.30      Ataasiakkaarluni kinngusaqattaarneq, akiani, arnat angutillu iners. 20-34

  -    09.30                    -                   -  arnat, angutit inuus.15-17,18-19, utoqq.35-49, 50-59, 60- qummut

  -    09.30                    -                   -  niviarsiaq., nukap.,10-12,13-14 (silarlussappat paaraarsummi)

  -    10.00     Allunaariaqattaarneq, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat)

  -    10.00                  -                         , meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (nukappiaqqat)

-         17.00  - 19.00 – Nerineq

  -    19.30      Unnussiuaarneq, akissarsisitsineq,   ulloq 1 aamma 2 (katersortarfimmi)

Pingasunngorneq 12. juli:

Nal. 10.00      Maqittalugu parrunneq akiani,  angutit 20-34

  -    10.45               -                -   angutit, 15-17, 18-19, 35-49, 50-59, 60-qummut

  -    11.30               -                -   arnat, 20-34

  -    12.30               -                -   arnat, 15-17, 18-19, 35-49, 50-qummut, niviars./ nukapp. 13-14.

  -    14.00     Allunaariaqattaarneritangutit 20-34

  -    14.00                     -                           angutit 15-17, 18-19, 35-49, 50-59, 60-qummut

  -    14.00                     -                            arnat 20-34, 15-17, 18-19, 35-49, 50-59, 60-qummut

  -   17.00  - 19.00 - Nerineq

  -   19.00        Allunaariaqattaarnerit, nangillugit 

Sisamanngorneq  13. juli:

Nal. 09.30      Iigiikkaarluni kinngusaqattaarneqangutit

  -    09.30                 -                         -                      arnat

Nal. 10.00    Saaqqusersornerit, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 ( niviarsiaqqat nukappiarqallu )

Nal. 14.00    Saaqqusersornerit, angutit, 15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

  -    16.00     Saaqqusersornerit, arnat, 15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50-qummut

  -    17.00  - 19.00 - Nerineq

  -    19.30    Unnussiuaarneq, akissarsisitsineq,   ulloq 3 aamma 4  ( katersortarfimmi )

Tallimanngorneq  14. juli:

Nal. 10.00    Takisuumut parrunneq, meeqqat nuk. / niv., 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 ukiullit,

  -    13.00     Takisuumut parrunneq, arnat,  15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50-qummut

  -    14.00     Takisuumut parrunneq, angutit, 15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

  -    16.30     Akissarsisitsineq, ulloq 5

  -    17.00  - 19.00 - Nerineq

  -    19.30    Misilitsinneq, ikiueqqaarneq, annaassiniarneq. ( akiani )

Arfininngorneq  15. juli:

Nal. 12.00    Iigiikkaarluni parrunneq,  niviarsiaqqat, 4-14

  -    13.00     Iigiikkaarluni parrunneq,  nukappiaqqat, 4-14

Nal. 14.00    Iligiikkaarluni parrunneq, arnat, 15-iniit qummut

  -    16.00     Iligiikkaarluni parrunneq, angutit, 15-iniit qummut

  -    19.30    Unnussiuaarneq, akissarsisitsineq,   ulloq 6  ( katersortarfimmi )

Sapaat  16. juli:

Nal. 12.00      Takisoorsuarmut parunneq, Sisimiut-Assaqutaq, 30 km.(unamm. avataani)

-      13.00     Qajartuaqatigiinneq, qajartorsinnaasut tamarmik assilisinnerat.

-      15.00     Akissarsisitsineq.

-      18.30     Naggataarnersiorneq

                       Nereqatigiinneq, timersullammannik, qajarinnerpaamillu toqqaaneq, qitik.

Ataasinngorneq  17. juli:

Nal. 11.30     Kujataamiut  Sarfaq Ittuk –mik Sisimiuniit aallarnerat 

Arfininngorneq  22. juli:

Nal. 09.30      Avannaamiut Sarpik Ittuk –mik Sisimiuniit aallarnerat 

Pilersaarutit allanguuteqarsinnaanerat ilimagineqarsinnaavoq.

PROGRAM FOR

GRØNLANDSMESTERSKAB I KAJAKRONING I

ÅR 2006  I  SISIMIUT

                                                              

Lørdag   08. juli:

Kl.  18.30     Deltagerne fra Sydgrønland ankommer til Sisimiut med Sarfaq Ittuk

Søndag  09. juli:

Mandag  10. juli:

Kl.  09.00    Deltagerne fra Nordgrønland ankommer til Sisimiut med Sarfaq Ittuk

-     11.00     Fællesgang mod kirken med faner (Forsamlingshuset)

-     11.15     Gudstjeneste ( Sisimiut kirke )

-     12.00     Nedlæggelse af krans ( ved Sisimiut kirke )

-     12.30     Samling, information ( Uddeling af numre til mesterskaberne )

-      14.45     Åbningsceremoni  i  Akia

-      15.00     Kort distance kaproning, Herrer 20-34

-      15.45         -         -        Herrer ungdom 15-17,18-19, herrer,35-49,50-59, 60-  opefter

-      16.30         -         -                -        ,  Damer 20-34

-      17.15         -         -        Damer ungdom 15-17,18-19, damer 35-49, 50-  opefter

-     18.00  - 19.00  Spisning

Kl.  20.00     Kort distance kaproning, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

                    ( i Paaraarsuk )

Tirsdag  11. juli:

Kl.   09.30    Individuelle vendinger, damer og herrer, 20 – 34

-      09.30              -          ungdom (piger) (drenge) 15-17, 18-19, ældre 35-49,50-59, 60- opefter

-      09.30              -          (piger) (drenge) 10-12, 13-14 ( hvis vejret dårlig i Paaraarsuk )

Kl.   10.00     Tov konnkurrencer, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger )

-       10.00     Tov konnkurrencer, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 ( drenge )

-      17.00  -  19.00  Spisning

Kl.  19.30      Præmie overrækkelse, dag 1 og 2  ( i forsamlingshuset )   

Onsdag  12. juli:

Kl.   10.00    Kaproning med overbæring Akia,herrer 20-34

-      10.45            -             -  , herrer, 15-17, 18-19, 35- 49, 50 59, 60 -opefter

-      11.30            -             -  , damer, 20-34

-      12.30            -             -  , damer, 15-17, 18-19, 35- 49, 50- opefter piger/drenge 13-14

Kl.   14.00     Tov konnkurrencer, herrer 20-34

-      14.00       .               -               herrer 15-17, 18-19, ældre 35-49,50-59, 60- opefter

-      14.00       .               -               damer, 20-34, 15-17, 18-19, 35- 49, 50- opefter

-      17.00  - 19.00  Spisning

-      19.00     Tov konnkurrencer,  fortsat

Torsdag  13. juli:

Kl.    9.30     Hold vendinger, mænd

Kl.    9.30     Hold vendinger, damer

Kl.  10.00     Konkurrencer med fangstredskaber, børn, 4-6,7-9,0-12,13-14 (piger & drenge)

Kl.  14.00               -               -      - , herrer, 15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50-59, 60 -opefter

Kl.  16.00               -               -      - , damer, 15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50 -opefter

-     17.00  -  19.00  Spisning

Kl.  19.30     Underholdning, Præmie overrækkelse, dag 3  og  4 ( i forsamlingshuset )

Fredag   14. juli:

Kl.  10.00     Lang distance kaproning, børn, 4-6, 7-9, 10-12,13-14 (piger & drenge)

Kl.  13.00       -            -               -          , damer, 15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50 -opefter

-     14.00       -            -               -          , herrer 15–17,18–19, 20–34, 35–49, 50-59, 60- opefter

Kl.  16.30     Præmie overrækkelse, dag 5

-     17.00  - 19.00  Spisning

Kl.  19.30     Graduering med emblemer, Førstehjælp, Redningsøvelse med qajaq ( i Akia )

Lørdag  15. juli:

Kl.  11.00     Hold kaproning, piger  4 - 14 

Kl.  12.00     Hold kaproning, drenge  4 - 14

Kl.  14.00     Hold kaproning, damer, 15 -opefter

Kl.  16.00     Hold kaproning, herrer, 15 -opefter

Kl.  19.30     Underholdning,  Præmie overrækkelse, dag 6

Søndag  16. juli:

Kl.  12.00     Marathonkajakroning, Sisimiut – Assaqutaq, 30 km (Udenfor konkurrencerne)

-     13.00     Qajaq roning for alle, der tages et billede

-     15.00     Præmie overrækkelse

Kl.  18.30     Afslutningfest

                     Fællesspisning, kåring af årets qajaqkvinde / mand , kåring af årets

                     bedste qajaq, dans o.s.v.

Mandag  17. juli:

Kl.  11.30     Sydfra kommende deltagere rejser fra Sisimiut med Sarfaq Ittuk

Lørdag  22. juli:

Kl.  09.30     Nordfra kommende deltagere rejser fra Sisimiut med Sarfaq Ittuk

Der forbeholdes  til ændring af programmet.

QU – 2006 SCHEDULE

THE NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP

IN SISIMIUT, GREENLAND, 2006

                                                         

Saturday   08. July:

Cl.  19.30     Participants from South arrives to Sisimiut (by ferry)

Monday  10. July:

Cl.  09.00    Participants from North arrives to Sisimiut (by ferry)

-     11.00     Procession to the church, accompanied by supporters (Sisimiut assembly-building)

-     11.15     Church service (Sisimiut Church)

-     12.00     Placing of wreaths (beside Sisimiut Church)

-     12.30     Assembly, information (Sisimiut assembly-building)

-      14.45     Formal opening in  Akia

-      15.00     Short distance race, Men 20-34

-      15.45         -         -           -    youths ( boys ), 15-17, 18-19-49, 50-59, 60 & up,

-      16.30         -         -           -  , Women 20-34

-      17.15         -         -           -  , youths ( girls), 15-17, 18-19, women, 35-49, 50 & up

-     18.00  -  19.00   Supper

Cl.  20.00     Short distance race children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

                     ( in Paaraarsuk )

Tuesday  11. July:

Cl.   09.30    Individual rolling, women and men, 20-34

-      09.30              -          youths (girls & boys)15-17, 18-19, women .men 35-49,50-59, 60- up

-      09.30              -          (girls & boys)10-12, 13-14 ( hvis vejret dårlig i Paaraarsuk )

Cl.   10.00     Rope events children,  4-6, 7-9, 10-12, 13-14  (girls)

-      10.00     Rope events children,  4-6, 7-9, 10-12, 13-14  (boys) 

-      17.00  - 19.00  Supper

Kl.  19.30      Prize presentation, day 1 and  2  (Sisimiut assembly-building)   

Wednesday  12. July:

Cl.   10.00    Race with portage, Men 20-34  in Akia

-      10.45     Race with portage, youths (boys), 15-17, 18-19, 35-49, 50-59, 60 & up,

-      11.30     Race with portage, Women 20-34         

-      12.30     Race with portage, youths (girls),15-17, 18-19,women, 35-49, 50 & up13-14( girls & boys )      

Cl.   14.00     Rope events, Men 20-34

 -     14.00     Rope events, youths ( boys ), 15-17, 18-19,35,-49, 50-59, 60 & up,

-      14.00     Rope events, Women 20-34, 15-17, 18-19, 35-49, 50 & up

-      17.00  -  19.00   Supper 

-      19.00      Rope events,  continuous

Thursday   13. July:

Cl.    9.30     Relay rolling,  Men

Cl.    9.30     Relay rolling,  women

Cl.  10.00     Competition with hunting tools, children, 4-6, 7-9,10-12, 13-14 (girls & boys)

Cl.  14.00               -               -      - , youths (boys), 15-17, 18-19-49, 50-59, 60 & up

Cl.  16.00               -               -      - , youths (girls), 15-17, 18-19,  35-49, 50 -up

-     17.00  -  19.00  Supper

Kl.  19.30     Suppert, Prize presentation, day 3 and 4 ( Sisimiut assembly-building )

Friday   14. July:

Cl.  10.00     Long distance racechildren, 4-6, 7-9,10-12, 13-14 (girls & boys)

Cl.  13.00     Long distance race, women, 15-17, 18-19, 20-34, 35-49, 50 -up

-     14.00      Long distance race, men 15–17,18–19, 20–34, 35–49, 50-59, 60- up

Cl.  16.30     Prize presentation, day  5

-     17.00  -  19.00  Supper

Cl.  19.30     Graduate with emblems, First - aid, Life – saving drill with qajaq ( i Akia )

Saturday  15. July:

Cl.  11.00     Relay race, girls   4 - 14 

Cl.  12.00     Relay race, boys  4 - 14

Cl.  14.00     Relay race, women, 15 - up

Cl.  16.00     Relay race, men, 15 - up

Cl.  19.30     Suppert, Prize presentation, day 6

Sunday   16. July:

Cl.  12.00     "Marathon" Long distance race , Sisimiut – Assaqutaq, 30 km (outside the competition)

-     13.00      Kayak show by non-participants

-     15.00     Prize presentation

Cl.  18.30    Closing celebration

                    Banquet, selection of the kayak woman / man of the year, etc.,

                    Selection of the bestbuilding kayak , dance  etc.

Monday  17. July:

Cl.  11.30    Departure from Sisimiut of participants from South Greenland

Saturday   22. July:

Cl.  21.00    Departure from Sisimiut of participants from North Greenland

The Above is the Final Program, but the Arrangers Reserve All Rights to Make Changes Without Prior Notice.