QAANNAT KATTUFFIAT
GRØNLANDS KAJAK FORBUND, GREENLAND KAYAK ASSOCIATION

P.O. Box 1004, 3900 Nuuk, Grønland / Greenland

UKIOQ 2005 - PAAMIUNI
QAANNAMIK UNAMMERSUARNEQ

GRØNLANDS MESTERSKABER
I KAJAKRONING  I  PAAMIUT, GRØNLAND, I ÅR 2005

THE NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP
IN PAAMIUT, GREENLAND, IN YEAR 2005

 

 

Aaqqissuisut / arrangør / arranged by:

PEQATIGIIFFIK QAJAQ  PAAMIUT

FORENINGEN  KAJAK  PAAMIUT  - 
PAAMIUT  KAYAK  CLUB

P.O. BOX 134, 3940 PAAMIUT, GRØNLAND / GREENLAND

 

 

UKIOQ 2005-MI  PAAMIUNI
QAANNAMIK UNAMMERSUARNISSAMUT
PILERSAARUTIT

Marlunngornermi  12. juli

Nal. 23.30   Avannaamiut Paamiunut tikinnerat

Nal.    ?       Kujataamiut tikinnerat

Pingasunngorneq  13. juli:

Nal. 07.00    Ullaakkorsiorneq aallartissaaq (ullut tamaasa )

-      09.30     Katersuunneq

-      09.40     Katinngasisaarluni oqaluffiup tungaannut ingerlaarneq

-      10.00     Naalagiaqatigiinneq (Paamiut  Oqaluffiani)

-      11.00     Naasortaliineq  (Oqaluffiup silataani)

-      11.30     Nerineq (ullut tamaasa nerineq piffissami taaneqartumi atuutissaaq)

-      13.15     Ammaanersiorneq

-      13.30     Naatsumut parrunneq, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiaqqallu)

-      14.45     -                     -                 , inuusuttut 15-17, 18-19, Arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      15.45     -                     -                 , inuusuttut 15-17, 18-19, Angutit 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      17.00     Akissarsisitsineq, ulloq 1

-      17.30     Unnukkorsiorneq (ullut tamaasa nerineq piffissami taaneqartumi atuutissaaq)

Sisamanngorneq  14. juli:

Nal. 09.30    Iligiikkaarluni kinngusaqattaarneq, arnat angutillu, 15-qummut

-      13.00     -                       -                                        , nangillugit

-       15.00    Saaqqusersornerit, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiaqqallu)

-      16.00     -                              , inuusuttut 15-17, 18-19 (arnat angutillu)

-      17.00     Saaqqusersornerit, arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

       19.00     -                              , angutit, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      20.30     Akissarsisitsineq,   ulloq 2 (iligiikkaarluni kinngusaqattaarneq)

Tallimanngorneq  15. juli:

Nal. 09.30    Takisuumut parunneq, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiaqqallu)

-      13.00     -                    -               , inuusuttut,  15-17, 18-19, arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      15.30     -                    -               , inuusuttut,  15-17, 18-19, angutit 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      19.00     Akissarsisitsineq, ulloq 2 aamma 3 (Saaqqusersornerit & Taki. parrunneq)

Arfininngorneq  16. juli:

Nal. 09.30    Ataasiakkaarluni kinngusaqattaarneq,  inuusuttut, 15-17, 18-19

-      09.30     -                             -                                , arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      09.30     -                             -                                , angutit, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      17.00   Akissarsisitsineq, ulloq 4

-      19.30     Qaannat Kattuffianut tunngasunik paasisitsiniaaneq

Sapaat 17. juli:

Nal. 09.30    Allunaariaqattaarnerit,  meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiarqallu)

-      09.30     -                                    , inuusuttut 15-17, 18-19 (arnat angutillu)

-      13.30     -                                    , arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      13.30     -                                    , angutit, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      17.00     Akissarsisitsineq, ulloq 5

-      19.30     Qaannat Kattuffianut tunngasunik paasisitsiniaaneq

Ataasinngorneq  18. juli:

Nal. 09.30    Maqittarlugu parrunneq, Meeqqat nuk. / niv. angajulliit,  13 – 14 ukiullit,

Nal.               Maqittarlugu parrunneq, inuusuttut15-17, 18-19, arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      13.30     Maqittarlugu parrunneq, inuusuttut, 15-17, 18-19, angutit, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      17.00     Akissarsisitsineq, ulloq 6

Marlunngorneq  19. juli:

Nal. 09.30    Iligiikkaarluni parrunneq, meqqat, 4-14, (niviarsiaqqat)

-      10.30     -                       -                , meqqat, 4-14, (nukappiaqqat)

-      13.30     -                       -                , arnat, 15-qummut

-       15.30    -                         -                  , angutit 15-qummut

-      17.00     Akissarsisitsineq, ulloq 7

-      19.00     Naggataarnersiorneq

                      Nereqatigiinneq, timersullammannik toqqaanerit il.il.

Pingasunngorneq  20. juli:

Nal. XX.00    Avannamut  kujammullu aallakaaneq ?

Pilersaarutit allanguuteqarsinnaanerat ilimagineqarsinnaavoq.

Naatsumut parrunneq: 3-6 km-rit iluanni (1,6-3,2 sømil)

Takisuumut: 15-20 km-rit iluanni (8,1-10,8 sømil)

Maqittarlugu parrunneq: 5-10 km-rit iluanni (2,7-5,4 sømil), maqittarfiit: ikinn. 2-uk, amerl. 3-sut

Iligiikkaarluni parrunneq: Naatsumut parrunnermi aqqut atorneqartarpoq

Unammersuarnerit avataani iligiikkaarluni parrunneq: naatsukullaannik parruffeqassapput (1 km missaani)

Parrufifiit illoqarfiimmi eqqaanilu periarfissarititaasut malillugit inissinneqartarput.

Unaaq: Minnerpaamik 1 kg-mik oqimaasuseqassaaq, inersimasunut

Arctic Umiaq Line-p Paamiuniit  Paamiuniillu 2005-mi aasaanerani angalasarnissani pilersaarutigai:

Avannaaniit  Paamiunut:

Paamiuniit avannamut:

 

 

 

PROGRAM FOR
 GRØNLANDSMESTERSKABER  I  KAJAKRONING I
ÅR 2005  I  PAAMIUT

 

Tirsdag  12. juli:

Kl. 23.30     Ankommer deltagerne  nord fra  Paamiut

Nal.    ?       Ankommer deltagerne  syd  fra  Paamiut

Onsdag 13. juli:

Kl. 07.00      Morgenspisning starter (vil starte samme tid hver morgen)

-    09.30       Samling

-    09.40       Fællesgang mod kirken med faner

-    10.00       Gudstjeneste (Paamiut Kirke)

-    11.00       Nedlæggelse af krans (Udenfor Paamiut kirke)

-    11.30       Sammenkomst / spisning (frokost de efterfølgende dage vil starte på samme tidspunkt)

-    13.15       Åbning (ved havnen)

-    13.30       Kort distance kaproning, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

-    14.45       -       -                -                    , ungdom (piger), 15-17, 18-19, kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    15.45       -       -                -                    , ungdom, 15-17, 18-19 (drenge), mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    17.00       Præmie overrækkelse, dag 1

-    17.30       Aftensmad (aftensmaden de efterfølgende dage vil starte på samme tidspunkt)

Torsdag 14. juli:

Kl. 09.30      Hold vendinger, kvinder og mænd, 15-op

-    13.00       Hold vendinger, fortsat

-    15.00       Konkurrencer med fangstredskaber,  børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

  16.00       -                        -       -                          , ungdom, 15-17, 18-19 (piger & drenge)

-    17.00       Præmie overrækkelse, dag 2, (Hold vendinger)

  19.00       -                        -       -                          , kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

  20.30       -                        -       -                          , mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

Fredag  15. juli:

Kl. 09.30      Lang distance kaproning,  børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

-    13.00       -         -              -                     , ungdom, 15-17, 18-19 (piger) kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    15.30       -         -              -                , ungdom, 15-17, 18-19 (drenge), mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    19.00       Præmie overrækkelse, dag 2 og 3 (fangstredskaber og lang distance kaproning)

Lørdag  16. juli:

Kl. 09.30      Individuelle vendinger, ungdom, 13-14, 15-17, 18-19

-    09.30       -                   -                , kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    09.30       -                   -                , mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    17.00       Præmie overrækkelse, dag 4

-    19.30       Grønlands Kajak Forbund; arrangement for foreningsrepræsentanter

Søndag 17. juli:

Kl. 09.30      Tov konkurrencer, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

-    09.30       -       -                       , ungdom, 15-17, 18-19 (piger & drenge)

-    13.30       -       -                       , kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    13.30       -       -                     , mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    17.00       Præmie overrækkelse, dag 5

-    19.30       Grønlands Kajak Forbund; arrangement for foreningsrepræsentanter

Mandag  18. juli:

Kl. 09.30      Kaproning med overbæring, ungdom (piger) 15-17, 18-19, kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    13.30       Kaproning med overbæring, ungdom, 15-17, 18-19 (drenge),mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    17.00       Præmie overrækkelse, dag 6

Tirsdag 19. juli:

Kl. 09.30      Hold kaproning, børn, 4-14, (piger)

-    10.30       -        -                , børn, 4-14, (drenge)

-    13.30       -        -                , kvinder, 15-op

-    15.30       -        -                , mænd, 15-op

-    17.00       Præmie overrækkelse, dag 7

-    19.00       Afslutningsfest

                      Fællesspisning, kåring af årets kajakkvinde/-mand o.s.v.

Onsdag 20. juli:

Kl. 10.00    "Maraton" distance kaproning, 2 x lang distance rute, mænd

(udenfor konkurrencerne)

-    13.00       De som ikke deltager laver opvisning

-    16.00       Præmie overrækkelse, dag 8

Torsdag 21. juli:

Kl. 08.00      Pakning, hver forening skal have en med for at undgå "efterladenskaber"

-    14.00       Containerne afleveres hos RAL til afskibning

Ovennævnte er det endelige program, men arrangørerne forbeholder sig ret til at ændre uden forudgående varsel.

Kort distance kaproning: indenfor 3-6 km (1,6-3,2 sømil)     -    alle ruter sættes efter de lokale forhold

Lang distance kaproning: indenfor 15-20 km (8,1-10,8 sømil)

Kaproning med overbæring: indenfor 5-10 km (2,7-5,4 sømil) med min. 2 overbæring, max. 3 overbæringer.

Hold kaproning: samme rute som kort distance, er stafet med tre roere fra samme forening

Hold kaproning udenfor konkurrencerne: ruterne bliver meget korte (ca. 1 km)

Fangstredskab: Harpun, minimum 1 kg for alle fra 20 år og opefter, ingen nedre grænse for de andre.

Arctic Umiaq Line har for sommeren 2004 planer om anløb til Paamiut på følgende dage:

Fra syd til Paamiut: Fredag kl. 21.00 ?

Fra Paamiut mod syd: Tirsdag kl. 10.00 ?

Fra nord til Paamiut: Søndag kl. 08.30 ?

Fra Paamiut mod nord: Søndag kl. 22.00 ?

 

 

SCHEDULE FOR THE
OPEN GREENLAND NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP

FOR 2005, HELD IN PAAMIUT, GREENLAND

Tuesday 12. July:

Cl. 23.30     Participants from North arrives to Paamiut (by coastal boat)

-        ?          Participant from South arrives to Paamiut

Wednesday 13. July:

Cl. 07.00     Breakfast (will start at the same time every morning)

-    09.30     Assembly

-    09.40     Procession to the church, accompanied by supporters

-    10.00     Church service (Paamiut Church)

-    11.00     Placing of wreaths (beside Paamiut Church)

-    11.30     Lunch (lunch on the following days will start at the same time)

-    13.15     Formal opening (at the Harbour)

-    13.30     Short distance race, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

-    14.45       Short distance race, youths (girls), 15-17, 18-19, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    15.45       Short distance race, youths (boys), 15-17, 18-19, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    17.00       Prize presentation, day 1

-    17.30       Supper (supper on the following days will start at the same time)

Thursday 14. July:

Cl. 09.30      Relay rolling, women and men, 15 & up

-    13.00       Relay rolling, competitions continued

-    15.00       Competition with hunting tools, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (boys & girls)

-    16.00     Competition with hunting tools, youths, 15-17, 18-19 (girls & boys)

-    17.00      Prize presentation, day 2 (relay rolling)

-    19.00     Competition with hunting tools, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    20.30     Competition with hunting tools, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

Friday 15. July:

Cl. 09.30      Long distance race, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

-    13.00       Long distance race, youths (girls), 15-17, 18-19, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    15.30       Long distance race, youths (boys), 15-17, 18-19, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    19.00       Prize presentation, day 2 og 3 (hunting tools & Long distance race)

Saturday 16. July:

Cl. 09.30      Individual rolling, youths, 15-17, 18-19

-    09.30       Individual rolling, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    09.30       Individual rolling, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    17.00       Prize presentation, day 4

-    19.30       Qaannat Kattuffiat; arrangement for Club representatives

Sunday 17. July:

Cl. 09.30      Rope events, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

-    09.30       Rope events, youths, 15-17, 18-19 (girls & boys)

-    13.30       Rope events, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    13.30       Rope events, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    17.00       Prize presentation, day 5

-    19.30       Qaannat Kattuffiat; arrangement for Club representatives

Monday 18. July:

Cl. 09.30      Race with portage, children (girls & boys), 13-14

-    09.30       Race with portage, women, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    13.30       Race with portage, youths, 15-17, 18-19, women and boys

-    13.30       Race with portage, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    17.00       Prize presentation, day 6

Tuesday 19. July:

Cl. 09.30      Relay race, children, 4 - 14 (girls)

-    10.30       Relay race, children, 4 - 14 (boys)

-    13.30       Relay race, women, 15 & up

-    15.30       Relay race, men, 15 & up

-    17.00       Prize presentation, day 7

-    19.00       Closing celebration

                      Banquet, selection of the kayak woman / man of the year, etc.

Wednesday 20. July:

Cl. 10.00      "Marathon" Long distance race, Long distance route x 2, men

(outside the competition)

-    13.00       Display by non-participants

-    16.00       Prize presentation, day 8

Thursday 21. July:

Cl. 08.00      Packing up: each club must have a member responsible for “clean-up"

-    14.00       Shipping containers delivered to Royal Arctic Lines for loading

The Above is the Final Program, but the Arrangers Reserve All Rights to Make Changes Without Prior Notice.

Sprint paddling: within 3-6 km (1,6-3,2 nautical miles)     -    all routes will be set according to local conditions

Long distance paddling: within 15-20 km (8,1-10,8 nautical miles)

Paddling with portaging: within 5-10 km (2,7-5,4 nautical miles) with min. 2 , max. 3 portages.

Relay race: same route as short distance, staffed with three paddlers from the same club

Relay race outside of the competition: routes to be quite short (ca. 1 km)

Hunting tools: Harpoon, minimum 1 kg in weight for all from 20 years and up; no lower limit for the others.

Keep yourself updated through the Qajaq USA website at: www.qajaqusa.org.

Inportant information !

Unfortunately for 2005, Royal Arctic Line will not be sponsoring freight of kayaks and equipment from Aalborg or a harbor in the USA or Canada, to and from Paamiut. Royal Arctic Line does not see itself in position to use so much money for so few people. But we sincerely hope that foreign paddlers will be able to arrange freight financing and participate.

 

TILMELDINGS BLANKET
REGISTRATION FORM

 

Fax tilmelding blanketten til / Fax the register form to: (+299) 313853 E-mail: qaannat.kattuffiat@greennet.gl

Navn / First name:______________________ Efternavn / Family name:_____________________

Hr. / Mr.:______ (X)   Frk. / Mrs.:_______ (X)  Alder / Age:_______  Fødselsår / Year of Birth:________

Adresse / Residence address:     E-mail:_____________________@__________________.____

_____________________________________   Tel.nr. / Phone no.: (           )________________

_____________________________________    Fax nr. / Fax no.:   (            )________________

_______________________________________

Post nr. / Zip code:____________   Land / Country:_____________________________

Navn / First name:______________________ Efternavn / Family name:_______________________

Hr. / Mr.:______ (X)   Frk. / Mrs.:_______ (X)  Alder / Age:_______  Fødselsår / Year of Birth:________

Hvis I er flere tilmeldte, list samtlige deltagere / If you are more than two participants, list below:

Fornavn:                            Efternavn:                                               Alder:            Fødselsår:       

First name:                        Family name:                                           Age:              Year of Birth: Mr./Miss

__________________        __________________________             ______          ____________

__________________        __________________________             ______          ____________

__________________        __________________________             ______          ____________

__________________        __________________________             ______          ____________

__________________        __________________________             ______          ____________

__________________        __________________________             ______          ____________

__________________        __________________________             ______          ____________

__________________        __________________________             ______          ____________

Kontakt e-mail:___________________________@_______________________._____

Fax no.: Contry code:_________  no.: ___________________________