QAANNAT KATTUFFIAT
GRØNLANDS KAJAK FORBUND, GREENLAND KAYAK ASSOCIATION

P.O. Box 1004, 3900 Nuuk, Grønland / Greenland

Anden udkast til:

UKIOQ 2003-MI NUUMMI

AMMASUMIK QAANNAMIK UNAMMERSUARNEQ

ÅBNE GRØNLANDS MESTERSKABER

I KAJAKRONING I NUUK, GRØNLAND, I ÅR 2003

THE OPEN NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP

IN NUUK, GREENLAND, IN YEAR 2003

Aaqissuisut / arrangør / arranged by:

PEQATIGIIFFIK QAJAQ NUUK

FORENINGEN KAJAK NUUK  -  NUUK KAYAK CLUB

P.O. BOX 557, 3900 NUUK, GRØNLAND / GREENLAND

UKIOQ 2003-MI NUUMMI

AMMASUMIK QAANNAMIK UNAMMERSUARNERIT

PILERSAARUTIT

Sapaat 06. juli:

Nal. 07.00    Ullaakkorsiorneq aallartissaaq (ullut tamaasa piffissaq atuutissaaq)

-      09.30     Katersuunneq

-      09.40     Katinngasisaarluni oqaluffiup tungaannut ingerlaarneq

-      10.00     Naalagiaqatigiinneq (Hans Egedip Oqaluffia)

-      11.00     Naasortaliineq (Radiup Qaqqaani)

-      11.30     Ilisareqatigiinneq / nerineq (ullut tamaasa nerineq piffissami taaneqartumi atuutissaaq)

-      13.15     Ammaaneq

-      13.30     Naatsumut parrunneq, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiaqqallu)

-      14.45     -                     -                 , inuusuttut 15-17, 18-19, Arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      15.45     -                     -                 , inuusuttut 15-17, 18-19, Angutit 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      17.30     Unnukkorsiorneq (ullut tamaasa nerineq piffissami taaneqartumi atuutissaaq)

-       19.30    Saaqqusersornerit, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiaqqallu)

-      20.30     -                              , inuusuttut 15-17, 18-19 (arnat angutillu)

Ataasinngorneq 07. juli:

Nal. 09.30    Iligiikkaarluni kinngusaqattaarneq, arnat, 15-qummut

-      13.00     -                       -                                        , angutit, 15- qummut

-      19.30     Saaqqusersornerit, arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      20.30     -                              , angutit, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

Marlunngorneq 08. juli:

Nal. 09.30    Takisuumut parunneq, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiaqqallu)

-      13.00     -                    -               , inuusuttut,  15-17, 18-19, arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      15.30     -                    -               , inuusuttut,  15-17, 18-19, angutit 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

Pingasunngorneq 09. juli:

Nal. 09.30    Ataasiakkaarluni kinngusaqattaarneq, inuusuttut, 15-17, 18-19

-      09.30     -                             -                                , arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      13.00     -                             -                                , angutit, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      19.30   Iligiikkaarluni (4) parrunneq, niviarsiaqqat nukappiaqqallu akoorlugit, meqqat 4-14

Sismanngorneq 10. juli:

Nal. 09.30    Allunaariaqattaarnerit, meeqqat, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (niviarsiaqqat nukappiarqallu)

-      09.30     -                                    , inuusuttut 15-17, 18-19 (arnat angutillu)

-      13.30     -                                    , arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      13.30     -                                    , angutit, 20-34, 35-49, 50-59, 60-qummut

-      19.30     Iligiikkaarluni (4) parrunneq, niviarsiaqqat nukappiaqqallu akoorlugit, Inuusuttut 15-qum

Tallimanngorneq 11. juli:

Nal. 09.30    Maqittarlugu parrunneq, inuusuttut,  15-17, 18-19, arnat, 20-34, 35-49, 50-qummut

-      13.30     Maqittarlugu parrunneq, inuusuttut, 15-17, 18-19, angutit, 20-34, 35-49, 50-qummut

Arfiningorneq 12. juli:

Nal. 09.30    Iligiikkaarluni parrunneq, meqqat, 4-14, (niviarsiaqqat)

-      10.30     -                       -                , meqqat, 4-14, (nukappiaqqat)

-      13.30     -                       -                , arnat, 15-qummut

-       15.30     -                         -                  , angutit 15-qummut

Arfiningorneq 12. juli:

Nal. 18.30    Naggataarnersiorneq

                      Nereqatigiinneq, timersullammannik toqqaanerit il.il.

Sapaat 13. juli:

Nal. 10.00    Takisoorsuarmut parunneq, Takisuummut parruffik x 2, angutit (unammersuarnerit avataani)

-      13.00     Peqataanngitsut takutitsinerat

Ataasinngorneq 14. juli:

Nal. 08.00    Poortuineq, qimataqannginnissap anguniarlugu peqatigiiffiit tamarmik

                      aallartitaat ataaseq ilagalugu

-      14.00     Containerit RAL-mut nassiunneqarnissaannut tunniunneqarneri

Pilersaarutit allanguuteqarsinnaanerat ilimagineqarsinnaavoq.

Arctic Umiaq Line-p Nuummut Nummiillu 2003-mi aasaanerani angalasarnissani pilersaarutigai:

Kujataaniit Nuummut: Tallimanngorneq nal. 21.00

Nuummiit kujataanut: Marlunngorneq nal. 10.00

Avannaaniit Nuummut: Sapaat nal. 08.30

Nuummiit avannamut: Sapaat nal. 22.00

PROGRAM FOR

ÅBNE GRØNLANDSMESTERSKAB I KAJAKRONING I

ÅR 2003 I NUUK

Søndag 06. juli:

Kl. 07.00      Morgenspisning starter (vil starte samme tid hver morgen)

-    09.30       Samling

-    09.40       Fællesgang mod kirken med faner

-    10.00       Gudstjeneste (Hans Egedes Kirke)

-    11.00       Nedlæggelse af krans (Radio Fjeldet)

-    11.30       Sammenkomst / spisning (frokost de efterfølgende dage vil starte på samme tidspunkt)

-    13.15       Åbning (Kolonihavnen)

-    13.30       Kort distance kaproning, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

-    14.45       -       -                -                    , ungdom (piger), 15-17, 18-19, og kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    15.45       -       -                -                    , ungdom, 15-17, 18-19 (drenge), mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    17.30       Aftensmad (aftensmaden de efterfølgende dage vil starte på samme tidspunkt)

-    19.30       Konkurrencer med fangstredskaber, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

  20.30       -                        -       -                          , ungdom, 15-17, 18-19 (piger & drenge)

Mandag 07. juli:

Kl. 09.30      Hold vendinger, kvinder, 15-op

-    13.00       Hold vendinger, mænd, 15-op

-    19.30       Konkurrencer med fangstredskaber, kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    20.30       -                        -       -                          , mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

Tirsdag 08. juli:

Kl. 09.30      Lang distance kaproning, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

-    13.00       -         -              -                     , ungdom, 15-17, 18-19 (piger) og kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    15.30       -         -              -                , ungdom, 15-17, 18-19 (drenge), mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

Onsdag 09. juli:

Kl. 09.30      Individuelle vendinger, ungdom, 15-17, 18-19

-    09.30       -                   -                , kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    13.00       -                   -                , mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    19.30       Mixet hold kaproning, Børn, Syd, Midt, Nord, 4-14 (udenfor konkurrencerne)

Torsdag 10. juli:

Kl. 09.30      Tov konkurrencer, børn, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (piger & drenge)

-    09.30       -       -                       , ungdom, 15-17, 18-19 (piger & drenge)

-    13.30       -       -                       , kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    13.30       -       -                     , mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

-    19.30       Mixet hold kaproning, Voksne, Syd, Midt, Nord, 15-op (udenfor konkurrencerne)

Fredag 11. juli:

Kl. 09.30      Kaproning med overbæring, ungdom (piger) 15-17, 18-19, og kvinder, 20-34, 35-49, 50-op

-    13.30       Kaproning med overbæring, ungdom, 15-17, 18-19 (drenge), mænd, 20-34, 35-49, 50-59, 60-op

Lørdag 12. juli:

Kl. 09.30      Hold kaproning, børn, 4-14, (piger)

-    10.30       -        -                , børn, 4-14, (drenge)

-    13.30       -        -                , kvinder, 15-op

-    15.30       -        -                , mænd, 15-op

Lørdag 12. juli:

Kl. 18.30      Afslutningsfest

                      Fællesspisning, kåring af årets kajakkvinde/-mand o.s.v.

Søndag 13. juli:

Kl. 10.00    "Maraton" distance kaproning, 2 x lang distance rute, mænd (udenfor konkurrencerne)

-    13.00       De som ikke deltager laver opvisning

Mandag 15. juli:

Kl. 08.00      Pakning, hver forening skal have en med for at undgå "efterladenskaber"

-    14.00       Containerne afleveres hos RAL til afskibning

Ovennævnte er det endelige program, men arrangørerne forbeholder sig ret til at ændre uden forudgående varsel.

Kort distance kaproning: indenfor 3-6 km (1,6-3,2 sømil)     -    alle ruter sættes efter de lokale forhold

Lang distance kaproning: indenfor 15-20 km (8,1-10,8 sømil)

Kaproning med overbæring: indenfor 5-10 km (2,7-5,4 sømil) med min. 2 overbæring, max. 3 overbæringer.

Hold kaproning: samme rute som kort distance, er stafet med tre roere fra samme forening

Hold kaproning udenfor konkurrencerne: ruterne bliver meget korte (ca. 1 km)

Fangstredskab: Harpun, minimum 1 kg for alle fra 20 år og opefter, ingen nedre grænse for de andre.

Arctic Umiaq Line har for sommeren 2003 planer om anløb til Nuuk på følgende dage:

Fra syd til Nuuk: Fredag kl. 21.00

Fra Nuuk mod syd: Tirsdag kl. 10.00

Fra nord til Nuuk: Søndag kl. 08.30

Fra Nuuk mod nord: Søndag kl. 22.00

PROGRAM FOR THE

OPEN GREENLAND’S NATIONAL KAYAKING CHAMPIONSHIP COMPETITION

FOR THE YEAR 2003, HELD IN NUUK, GREENLAND

Sunday 06. July:

Cl. 07.00     Breakfast (will start at the same time every morning)

-    09.30     Assembly

-    09.40     Procession to the church, accompanied by supporters

-    10.00     Church service (Hans Egede's Church)

-    11.00     Placing of wreaths (at the Radio Hill)

-    11.30     Reunion / refreshments (lunch on the following days will start at the same time)

-    13.15     Formal opening (at the Colonial Harbour)

-    13.30     Short distance race, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

-    14.45       -       -                -      , youths (girls), 15-17, 18-19, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    15.45       -       -                -      , youths (boys), 15-17, 18-19, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    17.30       Supper (supper on the following days will start at the same time)

-    19.30       Competition with hunting tools, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (boys & girls)

-    20.30      -                     -       -                        -  , youths, 15-17, 18-19 (girls & boys)

Monday 07. July:

Cl. 09.30      Relay rolling, women, 15 & up

-    13.00       -          -         , men, 15 & up

-    19.30       Competition with hunting tools, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    20.30       -                        -       -               -       , men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

Tuesday 08. July:

Cl. 09.30      Long distance race, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

-    13.00       -         -              -      , youths (girls), 15-17, 18-19, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    15.30       -         -              -      , youths (boys), 15-17, 18-19, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

Wednesday 09. July:

Cl. 09.30      Individual rolling, youths, 15-17, 18-19

-    09.30       -                -          , women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    13.00       -                -          , men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    19.30       Mixed relay race, Children, South, Middle, North, 4-14

Thursday 10. July:

Cl. 09.30      Rope events, children, 4-6, 7-9, 10-12, 13-14 (girls & boys)

-    09.30       -         -          , youths, 15-17, 18-19 (girls & boys)

-    13.30       -         -          , women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    13.30       -         -          , men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

-    19.30       Mixed relay race, Adults, South, Middle, North, 15-up

Friday 11. July:

Cl. 09.30      Race with portage, youths (girls), 15-17, 18-19, women, 20-34, 35-49, 50 & up

-    13.30       -         -       -           , youths (boys), 15-17, 18-19, men, 20-34, 35-49, 50-59, 60 & up

Saturday 12. July:

Cl. 09.30      Relay race, children, 4 - 14 (girls)

-    10.30       -          -      , children, 4 - 14 (boys)

-    13.30       -          -      , women, 15 & up

-    15.30       -          -      , men, 15 & up

Saturday 12. July:

Cl. 18.30      Closing celebration

                      Banquet, selection of the kayak woman / man of the year, etc.

Sunday 13. July:

Cl. 10.00      "Marathon" Long distance race, Long distance route x 2, men (outside the competition)

-    13.00       Rolling display

Monday 14. July:

Cl. 08.00      Packing up: each club must have a member responsible for “clean-up"

-    14.00       Shipping containers delivered to Royal Arctic Lines for loading

The Above is the Final Program, but the Arrangers Reserve All Rights to Make Changes Without Prior Notice.

Sprint paddling: within 3-6 km (1,6-3,2 nautical miles)     -    all routes will be set according to local conditions

Long distance paddling: within 15-20 km (8,1-10,8 nautical miles)

Paddling with portaging: within 5-10 km (2,7-5,4 nautical miles) with min. 2 , max. 3 portages.

Relay race: same route as short distance, staffed with three paddlers from the same club

Relay race outside of the competition: routes to be quite short (ca. 1 km)

Hunting tools: Harpoon, minimum 1 kg in weight for all from 20 years and up; no lower limit for the others.

 

   Back to Home